Spowiedź przez Internet?

nockonfesjonalow.pl
Spokojnie! Ewangelizacja idzie z duchem czasu, ale nie trywializuje sakramentu pokuty. Noc Konfesjonałów 3.0 to baza informacji o tym, gdzie dziś będziemy mogli przystąpić do spowiedzi przez całą noc. A dla nieprzygotowanych – aplikacja na smartfona z rachunkiem sumienia.

Pomysły z możliwością spowiedzi przez Internet lub przez sms były raczej przykładem ponurego żartu. Co nie zmienia faktu, że Kościół powinien mówić do wiernych ich współczesnym językiem. Doskonałą intuicję mięli więc duchowni z Diecezji Sosnowieckiej, Archidiecezji Lubelskiej i Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Z ich inicjatywy dziś możemy uczestniczyć w akcji Noc Konfesjonałów 3.0.Po wejściu na stronę nockonfesjonałow.pl znajdziemy mapę z bazą parafii, w których do późnych godzin nocnych lub przez całą noc spotkamy kapłanów czuwających w konfesjonałach. Oczywiście do sakramentu należy się właściwie przygotować. Organizatorzy znaleźli receptę i na to. Właściciele smartfonów mogą pobrać ze strony aplikację mobilną, która ułatwi przeprowadzenie rachunku sumienia. Nad jej opracowaniem czuwał jezuita ks. Jacek Prusak.

Nowe media w służbie ewangelizacji? Czemu nie! Jeśli wykorzystuje się je z dużym wyczuciem materii, powstrzymują się od infantylizacji i trywializacji przekazu. Bardzo rozsądny krok na przód.

Więcej informacji:
facebook.com/nockonfesjonalow
youtube.com/nockonfesjonalow
Trwa ładowanie komentarzy...