O autorze
Medioznawca, doktorantka w Zakładzie Retoryki i Mediów przy Instytucie Polonistyki Stosowanej UW. Absolwentka specjalizacji filologia dla mediów, która wyznaczyła kierunek jej dalszych poszukiwań naukowych oraz zawodowych. Na macierzystym wydziale prowadzi zajęcia z zakresu copywritingu i antropologii reklamy. Stale łączy działalność akademicką z dynamiką pracy w mediach.

Kontakt: a.morzy@uw.edu.pl

Perspektywy zawodowe humanistów

Ostatnio to bardzo aktualny temat. Ale czy koniecznie trzeba go poruszać jedynie w kontekście bezrobocia? Studenci filologii polskiej postanowili postawić pod ścianą swoich wykładowców, z którymi chcą rozmawiać nie tylko o literaturze i języku, lecz także o swoich oczekiwaniach, spostrzeżeniach, obawach i planach.

Trudno nie odnieść wrażenia, że dyskusja o kierunkach humanistycznych i perspektywach zatrudnienia po ich ukończeniu toczy się zwykle w minorowej tonacji i to z reguły z bezrobociem w tle. To tak, jakbyśmy zapominali, jak wielu z nich zasila branżę kreatywną, kulturalną oraz wiele innych. Oczywiście humanista humaniście nierówny, ponieważ na sukces zawodowy składa sie nie tylko wykształcenie. Nie zmienia to jednak faktu, że teraz utwierdzany przez media wizerunek absolwenta tego typu kierunków, to smutny jegomość na zmywaku w Anglii, a to chyba lekka przesada.

Tym razem bedzie nieco inaczej. Zamiast narzekań rozczarowanych bezrobotnych (być może w wielu wypadkach słusznie rozczarowanych) będzie można na żywych organizamch sprawdzić, dlaczego młodzi ludzie zdecydowali się na filologię polską i jakie nadzieje wiążą z tym kierunkiem. To oni również w krzyżowym ogniu pytań postawią swoich wykładowców (autorów programów studiów i specjalności) oraz specjalistę z Biura Karier, aby wspólnie uzyskać odpowiedź na pytanie, w jakich barwach rysuje się ich przyszłość.

Szczegóły na:
Facebookowym wydarzeniu oraz na fanpage'u Studenckiego Koła Krytyki Medialnej facebook.com/zrobsobiemedia
Trwa ładowanie komentarzy...